Nemzetközi és hazai kutatási-szakmai projektek, programok, munkák

Cím Időtáv Megbízó Forrásháttér Rövid szakmai ismertető
Az ausztriai Borostyánkő szerpentinvegetációja 2010-2013   TÁMOP 4.2.1. program (06524/825 TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0006) A Borostyánkő (Kienberg) területének florisztikai és cönológiai feltárását végeztük, valamint a talajtani viszonyok és a vegetáció hiperakkumulációs mutatóinak felmérését. A szerpentinit-talajok talajképző kőzete a nagy magnézium-tartalmú, földköpeny eredetű, metamorf szerpentinit. E kőzet sajátos kémiai viszonyai okozzák a szerpentinit-talajok elem-összetételi jellegzetességeit. E talajokon edafikus (jelentős részben a talajadottságok, és nem a klíma által meghatározott) növénytársulások alakulnak ki, gyakran sok bennszülött fajjal. E talajok erőteljes stresszhatást okoz­nak, felgyorsítva a fajképződést.
Országos iskolakerti felmérés 2018 Magyar Országgyűlés, Iskolakertekért Alapítvány NMI (könyvkiadás) A hazai iskola- és óvodakertek kérdőíves felmérését végeztük el. 1118 intézményből, tagintézményből kaptunk hírt gyerekek tevékeny bevonásával végzett iskolakerti oktatásról, ez az összes feladatellátási hely 8%-a. Felmértük a kertek főbb jellemzőit, célokat, problémákat.
Écs község környezetállapotának közösségi fejlesztése 2018 SZE   Écs község komplex környezetállapot-fejlesztésének programjában a Tanszék feladata az iskola bevonása és a fenntarthatóságra nevelés gyakorlati megvalósítási lehetőségeinek felmérése és részbeni megvalósítása volt e pilot-programban.
School Garden goes Europe Erasmus+ stratégiai partnerség 2020-2023 PH Weingarten/Európai Bizottság Európai Bizottság

Európai iksolakerti szakértők és szervezetek hálózatosítása, tudásmegosztása, tartalomfejlesztés, képzők képzése

Fenntarthatósági témahét kutatása 2021 Pontvelem nonprofit kft Pontvelem nonprofit kft

Diák- és pedagóguskérdőívek elemzése